وبلاگ رسمی هادیان منتظِر

همانا کسی نتواند این پرچم را پیش برد، مگر اهل بصیرت و صبر (خطبه173 نهج‌البلاغه)

وبلاگ رسمی هادیان منتظِر

همانا کسی نتواند این پرچم را پیش برد، مگر اهل بصیرت و صبر (خطبه173 نهج‌البلاغه)

وبلاگ رسمی هادیان منتظِر

اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
راهکار نگاه پیشرفت اسلامی برای اقتصاد مقاومتی چیست؟

محبوب ترین مطالب

مطالب پربحث‌تر

۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

بسم الله الرحمن الرحیم

به زودی اولین دوره تبیین تفصیلی مفهوم مدیریت شهری بر اساس مفاهیم الگوی پیشرفت اسلامی در شهر تهران برگزار می شود.

۲۶ خرداد ۹۵ ، ۱۴:۱۷ ۰ نظر

 بسم الله الرحمن الرحیم

برنامه تیتر امشب شبکه خبر دیشب(۲۲-۳-۱۳۹۵) با موضوع آسیب شناسی نظام برنامه ریزی در ایران  از ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه با حضور دکتر غلامرضا تاج گردون نماینده مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام علی کشوری دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی  به روی آنتن رفت. 

۲۳ خرداد ۹۵ ، ۱۳:۵۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

مسأله نظامات اجتماعی یا روال‌های زندگی مردم ده‌ها حوزه دارد. نکته‌ای که امام خمینی عظیم‌الشأن مطرح کردند این است که اگر ملت ایران می‌خواهد به سعادت برسد و جوانان ما می‌خواهند به رفاه دست پیدا کنند ما نمی‌توانیم نظم‌های موجودی که در دنیای غرب یا دیکتاتورهای منطقه‌ی ما مطرح است را بپذیریم و باید این نظامات اجتماعی را تغییر بدهیم. اینکه بنده عرض می‌کنم امام خمینی عظیم‌الشأن نوآوری داشتند مرادم این است که ایشان در نظام‌سازی اجتماعی نوآوری کردند

۱۵ خرداد ۹۵ ، ۱۲:۲۵ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

به عبارت دقیق تر تحقق مرحله سوم انقلاب اسلامی-مرحله دولت اسلامی- [1] وابسته به تحقق الگوی پیشرفت اسلامی می باشد و برنامه های فوق الذکر قرار است تا این مأموریت راهبردی را به سرانجام برسانند؛ ولی آیا برنامه های فعلی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت قدرت تحقق این امر بسیار عظیم را دارند؟ و اصولا برای تحقق مسئله مهم الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت باید به چه مسائلی توجه نمود.

۰۵ خرداد ۹۵ ، ۱۶:۵۴ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی گفت: مشکل جریان توسعه گرا این نیست که  آرمان ها را نمی تواند تحلیل کند بلکه مشکل اول آن این است که واقعیت ها را نمی تواند تحلیل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، تا کنون تصویر ملموسی از الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در رسانه ها مطرح نشده است. تدوین این الگو مقدمه ای برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است که به عنوان نقشه راهی در این خصوص عمل می کند. برای بررسی دقیق تر این موضوع به سراغ حجت الاسلام علی کشوری، دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی رفتیم تا ضمن تبیین بهتر الگوی پیشرفت اسلامی، نگاه این الگو را در خصوص برنامه ششم توسعه به عنوان نمونه ای در برنامه ریزی کلان کشور مورد ارزیابی قرار دهیم. متن زیر مشروح مصاحبه مهر با حجت الاسلام کشوری است.

۰۵ خرداد ۹۵ ، ۱۵:۴۸ ۰ نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

نشست تخصصی تبیین پیوست الگوی پیشرفت اسلامی برای برنامه ششم در دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار گردید. 

۰۵ خرداد ۹۵ ، ۱۵:۴۳ ۰ نظر